Automat pakietujący do spinek ogrzewania podłogowego

Urządzenie powstało w oparciu o uporządkowany układ procesów technologicznych. Jej zastosowanie pozwala na spełnienie wymagań wydajnościowych oraz funkcjonalnych klienta takich jak:

  • obsługa linii o wydajności maksymalnej 3-8szt/s (w zależności od wersji),
  • funkcja łączenia termicznego,
  • zmienny rozmiar pakietu,
  • zwiększona autonomia.

Automat pakietujący został zaprojektowany w celu łączenia w pakiety spinek montażowych dla instalacji ogrzewania podłogowego poprzez zgrzewanie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i dużego doświadczenia w budowie urządzeń do sortowania i pakietowania spinek, nowe urządzenie jest bardzo wydajne.

Maszyna nie wymaga ręcznego separowania spinek. Spinki wsypywane są do kosza zasypowego. Kolejne sekcje maszyny rozdzielają je oraz ustawią w pożądanym szyku. Spinki są następnie łączone w pakiety i transportowane na zewnątrz. Urządzenie wyposażone jest w system sterowania z pulpitem operatorskim umożliwiającym weryfikację stanu procesu i maszyny oraz ich parametryzację. Obsługa automatu jest wysoce intuicyjna, co przekłada się na łatwość użytkowania.

Parametry techniczne:

Parametry maszyny

Maksymalna wydajność

3-8 szt./s.  (*)

 

Min. wielkość pakietu

10 szt.

Max. wielkość pakietu

40 szt.

Pojemność bufora wyjściowego

5 pakietów (25szt)

Waga

~1500 kg

Wymiary urządzenia [szer. x dł.]

~1500x5200mm

Wysokość

~2000 mm

Napięcie

3x400 VAC

Częstotliwość

50 Hz

Całkowity pobór mocy

2,0 kW

Sprężone powietrze

min. 6 barów

Wymaganie obsługi

MM 1 – 100%

Dodatkowych atutem maszyny jest kompaktowa budowa oraz możliwość dostosowania urządzenia pod indywidualne wymagania klienta m.in. wpasowanie w istniejącą linię produkcyjną lub wyposażenie w sekcję kontroli jakości.

Parametry detalu (**):

Cechy urządzenia:

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i dużego doświadczenia w budowie urządzeń do sortowania i pakietowania spinek, nowe urządzenie jest bardzo wydajne.

Nowoczesny moguł zgrzewający zapewnia stabilną i długotrwałą pracę. Rdzeń ze stopów miękkich zapewnia odpowiedni rozkład temperatur a odporna na ścieranie powłoka zapewnia niską degradację mechaniczną.

W urządzeniu zastosowano napędy liniowe zapewniające stałość parametrów w czasie oraz stabilność spoiny. Układy te zapewniają precyzyjną kontrolę prędkości procesowej oraz pozycji.

Nasz zespół inżynierów zaprojektował wszystkie wymagane do poprawnej pracy linii elementy. Ich wytworzeniem zajmują się dobrze znane nam firmy polskie a sam montaż ponownie prowadzony jest bezpośrednio na terenie naszej firmy przez wykwalifikowaną kadrę pracowników.

(*) - ostateczna prędkość oraz wydajność zależy od dopuszczalnych parametrów tworzywa, wzoru oraz grubości spoiny.

(**) - widok przykładowy, podany wzór nie odnosi się do żadnego konkretnego produktu oraz nie może być źródłem dokumentacji projektowej.

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X