Przykład urządzenia do sortowania i łączenia detali pochodzących z wtryskarki. (w tym przypadku spinka do ogrzewania podłogowego)

Urządzenie powstało w oparciu o uporządkowany układ procesów technologicznych. Jej zastosowanie pozwala na spełnienie wymagań wydajnościowych oraz funkcjonalnych klienta takich jak:

  • obsługa linii o wydajności ciągłej 4-8szt/s,
  • mozliwość klejenia elementów taśmą,
  • możliwość łączenia termicznego,
  • rozmiar pakietu 10-50szt,
  • praca z wybraną wydajnością 0-100%.

Automat pakietujący został zaprojektowany w celu łączenia w pakiety spinek montażowych dla instalacji ogrzewania podłogowego poprzez klejenie papierową taśmą klejącą lub zgrzewanie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i dużego doświadczenia w budowie urządzeń do sortowania i pakietowania spinek, nowe urządzenie jest bardzo wydajne.

Maszyna nie wymaga ręcznego separowania spinek. Spinki wsypywane są do kosza zasypowego. Kolejne sekcje maszyny rozdzielają je oraz ustawią w pożądanym szyku. Spinki są następnie łączone w pakiety i transportowane na zewnątrz. Urządzenie wyposażone jest w system sterowania z pulpitem operatorskim umożliwiającym weryfikację stanu procesu i maszyny oraz ich parametryzację. Obsługa automatu jest wysoce intuicyjna, co przekłada się na łatwość użytkowania.

Dodatkowych atutem maszyny jest kompaktowa budowa oraz możliwość dostosowania urządzenia pod indywidualne wymagania klienta m.in. wpasowanie w istniejącą linię produkcyjną lub wyposażenie w sekcję kontroli jakości.

Nasz zespół inżynierów zaprojektował wszystkie wymagane do poprawnej pracy linii elementy. Ich wytworzeniem zajmują się dobrze znane nam firmy polskie a sam montaż ponownie prowadzony jest bezpośrednio na terenie naszej firmy przez wykwalifikowaną kadrę pracowników.

Obejrzyj jak działa takie urządzenie (poprzedni model)

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X