Rodzaje systemów sterowania

Systemy sterowania w automatyce przemysłowej można podzielić na kilka różnych typów. Są to systemy takie jak:

  • sterowniki PLC – urządzenia przeznaczone do automatyzacji procesów produkcyjnych, zwykle kontrolują pojedyncze maszyny lub niewielki odcinek instalacji, ale mogą być też rozbudowane do rozmiarów systemów DCS (rozproszonych systemów sterowania)

  • systemy SCADA – nadrzędne w stosunku do sterowników PLC systemy prowadzące sterowanie i nadzór nad procesami technologicznymi, które dodatkowo zbierają dane, wykonują wizualizację procesów i w razie potrzeby alarmują, są one nadrzędne w stosunku do sterowników PLC

  • systemy sterowania rozproszonego DCS (z języka angielskiego Distributed Control System)– składają się warstwy operatorskiej, procesowej oraz I/O z modułami wejścia i wyjścia, warstwy te łączą się ze sobą z użyciem magistral systemowych i pracują na wspólnej bazie danych z wprowadzoną w nie strategią sterowania procesami technologicznymi

  • systemy ESD (z języka angielskiego Emergency Shut-Down) – to rodzaj sterowników PLC, które charakteryzują się wysokim stopniem niezawodności, dlatego są one przeznaczone do bezpiecznego zatrzymywania urządzeń czy całych procesów w sytuacjach awaryjnych

Naszym klientom zapewniamy pełne wsparcie w doborze odpowiednich systemów sterowania i ich implementację.

Programowanie sterowników PLC

Sterowniki PLC są mózgiem, na którym opierają się systemy sterowania. Głównym celem działania sterowników jest komunikacja z urządzeniami wchodzącymi w skład systemu oraz realizacja zamierzonego programu.

Programowanie PLC odbywa się za pomocą różnych języków programowania, między innymi: IS, LD, ST, FBS czy SFC. Za sprawą nowoczesnych narzędzi ten proces można także przeprowadzać w sposób zdalny.

Programowanie systemów PLC stosujemy w rozbudowanych aplikacjach sterowania. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam na zaoferowanie optymalnego rozwiązania, które uwzględnia niezawodność i stabilność pracy.

Programowanie systemów SCADA

Systemy SCADA, z angielskiego Supervisory Control And Data Acquisition, to systemy informatyki przemysłowej, których celem jest nadzorowanie przebiegu procesów technologicznych czy produkcyjnych. Wizualizacja procesu jest dziś nieodłącznym elementem instalacji przemysłowych. Dzięki niej możliwy jest monitoring parametrów w czasie rzeczywistym, zarządzanie i nadzór nad prawidłowym przebiegiem procesów produkcyjnych. Wdrażane przez nas systemy umożliwiają szybkie i łatwe wychwycenie usterek lub odstępstw od zakładanych norm. Ogromną zaletą systemów wizualizacji procesu produkcji SCADA jest możliwość zarejestrowania i zarchiwizowania danych w celu ich późniejszej analizy.

Montaż systemów sterowania

Wykonujemy fachowy montaż systemów sterowania automatyką. Dobieramy i wdrażamy najlepsze rozwiązania zapewniając wsparcie przez cały okres eksploatacji systemu. W swojej ofercie posiadamy szereg rozwiązań, począwszy od montażu prostego przekaźnikowego systemu sterowania aż po montaż zaawansowanych systemów sterowania automatyką typu SCADA.

Prefabrykacja, uruchomienie automatyki

Proponujemy usługi z zakresu prefabrykacji, montażu, uruchomienia instalacji akp i elektrycznych. Oferujemy także systemy automatyki przemysłowej w technice przeciwwybuchowej (EX).

Rozwiązania, które proponujemy w ramach w/w usług to:

• wykonanie kompletnych instalacji sterujących,
• modernizacja stacji rozdzielni elektrycznych,
• automatyzacja systemów sterowania i nadzoru stacji,
• wykonanie/prefabrykacja szaf sterowniczych i dystrybucji zasilania,
• wykonanie tras i systemów kablowych,
• wykonanie instalacji oświetleniowych,
• kompletacja i dostawa urządzeń i materiałów,
• montaż urządzeń na obiekcie,
• rozruch i uruchomienie instalacji.

Wykonujemy również modernizacje pojedynczych obiektów wrac z całkowitą wymianą wyposażenia układu sterowania.

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X